Check the settings
معماری
خانه / مطالب انگیزشی و موفقیت / کوه یخ موفقیت (اینفوگرافی)
کوه یخ موفقیت

کوه یخ موفقیت (اینفوگرافی)

کوه یخ موفقیت چیست؟

کوه یخ موفقیت، تمثیل و تشبیهی از سختی های راه موفقیت است. سختی هایی که برای رسیدن به موفقیت لاجرم باید تحمل کرد اما توسط دیگران دیده نمی شوند و در نظر گرفته نمی شوند.

کوه یخ موفقیت

اگر به تصویر کوه یخ توجه کرده باشید هر کوه یخ شامل دو بخش است. بخشی که روی آب قرار دارد و دیده می شود و بخشی که زیر آب قرار دارد و دیده نمی شود. آنچه که همه ما تا کنون از کوه های یخ در عکس ها و فیلم ها دیده ایم بخش فوقانی کوه یخ می باشد که زیبا و جذاب است.

خصوصیات اصلی کوه های یخ:

۱ . بخش زیر آب بسیار بزرگ تر از بخش روی آب است.

۲ . بخش زیرین کوه یخ مانند بخش روی آن زیبا نیست و به عبارتی ترسناک هم هست.

۳ . تشکیل کوه یخ از زیر آب شروع می شود و ابتدائا بخش زیرین آن شکل می گیرد.

۴ . زمان زیادی می برد تا کوه یخ شکل بگیرد و به یک کوه یخ تبدیل شود.

۵ . روند رشد و شکل گیری کوه یخ در زیر آب بیشتر است و نمود آن یعنی بر روی آب که به صورت یخ شکل می گیرد به آرامی بوده و زمان زیادی می برد.

کوه یخ موفقیت مانند کوه یخ واقعی است و دارای دو بخش است. بخش فوقانی که همان موفقیت است و همه آن را می بینند و بخش زیرین آن که همان کارهایی است که شخص برای موفقت انجام می دهد معمولا توسط دیگران دیده نمی شود.

تطبیق کوه یخ با موفقیت:

۱ . بخش زیرین کوه یخ موفقیت یعنی کارهایی که برای موفقیت باید انجام دهید بسیار بزرگ تر از خود موفقیت است.

۲ . کارهایی که برای موفقیت باید انجام شود سخت است و نیاز به خودسازی دارد و بسیاری از افراد توان این کار را ندارند.

۳ . ابتدای هر موفقیت همان بخش زیرین آن است که توسط دیگران دیگران دیده نمی شود و باید به درستی و با جدیت آن اصول را پیگیری کنید تا نتیجه آن که همان کوه موفقیت است نمایان شود.

۴ . زمان و جدیت زیادی لازم است تا بتوانید یک کوه یخ موفقیت زیبا درست کنید. عجله و ترفند و میانبر هرگز جایگاهی ندارد.

۵ . برای ساختن یک کوه زیبا از موفقیت باید تلاش و استمرار زیادی داشته باشید. توقع معجزه و ترفند برای موفقیت های ماندگار خیال بافی است و هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

نتیجه گیری:

برای بدست آورد و ساختن قله های یخی زیبا باید کارهایی را انجام دهید که اکثر افراد آن را انجام نمی دهند. نیاز به داشتن هدف روشن و برنامه ریزی و استمرار برای  رسیدن به آن است .

ایمان و علاقه به کار باعث می شود زحمات شما به نتیجه برسد و شک و تردید مانند گرما یخ های موفقیت را ذوب می کند و زحمات شما را هدر می دهد.

تمرکز بر روی هدف باعث سریع تر شدن رشد و ترقی همانگونه که سرما باعث تشکیل سریع تر مولکول های یخ می گردد و کوه یخ شکل می گیرد.

برخی از کارهایی که افراد موفق انجام می دهند و دیگران نمی بینند عبارتند از:

ناامید نشدن

اقدام کردن

مقابله با ترس

پشتکار و تمرین

انظباط شخصی

تمرکز بر روی یک هدف

یقینا موارد دیگری برای شکل گیری کوه یخ موفقیت نیاز است که باید تحقیق و تجربه کنید.

موفق و پیروز باشید

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !

درباره ی یاسر اخگری

من یاسر اخگری از سال 1385 به حرفه طراحی سایت و برنامه نویسی تحت وب مشغول هستم. به جوملا و وردپرس و cms های دیگر مسلط هستم. طی سال های فعالیتم سایت های زیادی را راه اندازی کردم. در سال های اخیر در زمینه بازاریابی اینترنتی و کسب و کار آنلاین فعالیت های زیادی داشتم و بر روی روش های مختلف کسب درآمد از اینترنت متمرکز شده ام. همچنین در زمینه های مختلف بازاریابی و ارتباطات در دوره های مختلف شرکت کرده و در جلسات اساتید بنام کشور همچون "دکتر سمیرا ذاکرانی" ، "پروفسور کیوان کیان" ، "دکتر نمازی" ، "دکتر امیر طباطبایی" ، "دکتر جمال قمری" ، "دکتر محمد سیدا" ، "دکتر مارال اسکندری" شرکت کرده ام. تخصص اصلی من طراحی سایت، بازاریابی اینترنتی و شبکه های اجتماعی و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO) می باشد و تا کنون آموزش های زیادی در این زمینه ها داشته ام.

همچنین ببینید

شکست

پنج عامل شکست

شناسایی دلایل شکست بسیار با اهمیت تر از دلایل موفقیت است اگر بخواهیم به موفقیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

قالب وردپرس