قانون جذب چیست ؟ (توضیحات کامل)

قانون جذب چیست و چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم.

در چند پست مطالب بسیار مهمی را در خصوص قانون جذب و تمرین های آن آموزش داده ام که لینک همه آنها در انتهای این پست قرار داده ام اما لازم است پیش از آنکه بخواهیم به سراغ مطالب آموزشی قانون جذب بریم بدانیم که قانون جذب دقیقا چیست و چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم.

آنقدر تعاریف مختلف از قانون جذب شنیده ایم و مطالب آموزشی دیده ایم که باعث ایجاد شک و تردید در همه شده است. ظاهرا هر کسی قانون جذب را از دیدگاه خودش تعریف کرده و به آن نگاه کرده است. اما آیا با واقعیت و اصل قانون جذب تطبیق دارد؟

اگر تعریف درستی از قانون جذب در ذهن ما باشد و بدانیم که قانون جذب چگونه عمل می کند، می دانیم دقیقا دنبال چه چیزی باشیم؟ دقیقا چه خصوصیاتی را داشته باشیم؟ دقیقا چه تمرین هایی انجام دهیم؟ دقیقا چه کارهایی را بکنیم و چه کارهایی را نکنیم؟

اگر تعریف درستی از قانون جذب ندانیم، هر تمرین و حرفی را می پذیریم که معلوم نیست اثری داشته باشد. حتی بارها دیده ام که بسیاری از تمرین ها و آموزش ها تاثیر مخرب در زمینه جذب دارند و می تواند شما را از قانون جذب دور کند.

من ابتدا یک تعریف خلاصه از قانون جذب خدمتتون ارائه می دم، بعد انواع روش ها و مطالب آموزشی درباره قانون جذب که وجود دارد را برای شما بازگو می کنم و بعد توضیحات تکمیلی در خصوص قانون جذب و نحوه استفاده از آن را خدمت شما ارائه می دهم.

تعریف درست قانون جذب

اما تعریف ساده و درست قانون جذب چیست؟

قانون جذب یعنی رسیدن و قرار گرفتن در مسیر بدست آوردن خواسته ها بوسیله انرژی و احساس درونی که این مسیر قابل پیش بینی و تصور نیست.

از نظر من این تعریف درست قانون جذب است که درباره آن کمی توضیح می دهم.

این تعریف شامل چند بخش است که ابتدائا کلیات آنرا می گم و جلوتر بیشتر برای شما باز می کنم:

  1. قانون جذب بر پایه انرژی و احساسات درونی مثبت شکل می گیرید. طبیعتا اگر انرژی و احساسات درونی منفی باشد اتفاقات منفی جذب خواهد شد.
  2. شما به وسیله تمرین ها و اصول (درست) قانون جذب در مسیر رسیدن به خواسته مورد نظر قرار می گیرید. مسیرها برای شما باز می شود.
  3. وقتی از روش قانون جذب برای رسیدن به خواسته ها استفاده می کنید، مسیر قابل پیش بینی و تصور نیست. یعنی ممکن است هر اتفاقی که انتظارش را ندارید بیافتد تا به خواسته خود نزدیک و نزدیک تر شوید.

خوب فعلا این توضیحات مختصر و مفید را داشته باشید تا کمی جلوتر و در همین پست، این تعریف و توضیحات را براتون بازتر می کنم و نکات بیشتری از آن یاد می گیرید. اما الان می خواهم در مورد روش ها و دوره های آموزشی قانون جذب توضیح بدم تا ببینیم چه مقدار به قانون جذب نزدیک هستند.

آنقدر گروه و دوره آموزشی و مطالب وجود دارد که گاهی ما را به تردید و شک می اندازند.

دسته بندی آموزش های قانون جذب

آموزش هایی که در خصوص قانون جذب وجود دارند (چه آموزش های رایگان و چه دوره های آموزشی) به چند دسته تقسیم می شوند:

  1. دسته ای از آموزش ها، قانون جذب را در مسائل مذهبی و دینی جستجو و عنوان می کنند. پایه و اساس آموزش ها آنها از منظر دین هست. دین دایره ای بسیار وسیع از مسایل و موارد مختلف را شامل می شود که بیشتر به مسایل جهان بینی، خداشناسی و اعتقادی می پردازد. البته می توان از دین مواردی را هم استخراج کرد که بدرد قانون جذب بخورد اما اگر بر این مبنا بخواهیم روی قانون جذب کار کنیم نتایج پررنگی نخواهیم داشت که بحثش مفصل است. از طرفی خیلی از افراد صاحب نام در حیطه قانون جذب مثل استرهیکس یا راندا برن و … مسلمان نیستند و این نشان می دهد که موارد دینی می تواند کمک کننده باشد اما مقوله قانون جذب علم و دانش مستقل خود را دارد.
  2.  دسته ای دیگر از آموزش ها، قانون جذب را منتسب می کنند به علوم غریبه و مافوق بشر مثل سحر و جادو و ورد و طالع و بعضی فرقه ها… و معتقد هستند که برای بدست آوردن قدرت جذب و جذب خواسته ها باید علوم غریبه را یاد گرفت و از آنها استفاده کرد.
  3.  گروه سومی از آموزش ها هستند که قانون جذب را در گرو تقویت چاکراها و مدیتیشن می دانند. معتقد هستند که اگر بخواهید قانون جذب را در خود فعال کنید باید چاکراها (یا نقاط انرژی بدن) را پاکسازی و فعال کنید. موضوع چاکرا در یوگا مطرح می شود که شامل ۷ نقطه یا چاکرا می باشد. برخی معتقدند که با فعال سازی و پاکسازی این چاکراها انرژی ما افزایش پیدا می کند و باعث جذب خواسته به زندگی می شود.
  4.  گروه چهارم معتقد است که قانون جذب بر پایه  NLP و یا علوم جدید هست. ان ال پی مخفف برنامه ریزی عصبی کلامی است. گروه هایی که ان ال پی را آموزش می دهند یا کلا قانون جاذبه را قبول ندارند و رد می کنند یا معتقدند برای فعال سازی قدرت جاذبه در خود باید از ان ال پی استفاده کرد.
  5.  گروهی دیگری از آموزش ها بر پایه باورها متکی است. یعنی معتقدند هر چیزی که باور کنی برات اتفاق می افتد. البته اصل تغییر باورها درست است و زیر مجموعه دسته قبلی یعنی ان ال پی می شود. منظور این است که ذهن خودت را باید برنامه ریزی کنی تا باورهای جدید در آن قرار گیرد و چون باورهات تغییر می کنه خواسته هات جذب می شود. این دسته از آموزش ها از قبل هم وجود داشتند اما الان با نام قانون جذب فعالیت می کنند.
  6. گروه و دسته ششمی از آموزش های قانون جذب وجود دارند که نمی توان آن ها را یک دسته مجزا فرض کرد. چون اصلا پایه و اساسی در آموزش های آنها نیست. نظمی ندارند. از هر دری سخنی گفته اند. تمرین های عجیب و غریب و بی فایده ارائه می دهند. هر کسی یک پیج و سایت و کانالی راه اندازی کرده و با کپی مطالب از جاهای مختلف قانون جذب را آموزش می دهد. برخی در قالب دوره های آموزشی پولی هستند و برخی رایگان. گروه و دسته ششم هم زیاد

من قصد انتقاد یا کارشناسی این گروه ها را ندارم. ممکن است شما با یکی از این دسته های آموزشی در حال رشد باشید و بهره ببرید. هدف من صرفا دسته بندی و توضیحات کوتاهی در اینباره بود.

نکات تکمیلی و مهم درباره قانون جذب

اکنون توضیحات تکمیلی را درباره قانون جذب و تعریفی که ارائه کردم، خدمت شما ارائه می دهم. این توضیحات باعث می شود درک بهتری از قانون جذب بدست بیارید و متوجه شوید که بعداز این چه کاری باید انجام دهید و از کجا شروع کنید.

در تعریف قانون جذب گفتم که برای رسیدن به خواسته های خود از انرژی درونی و احساس خود استفاده می کنید. احساس و انرژی درونی ما بر روی همه چیز تاثیر گذار است. بر روی انسان ها، بر روی اتفاق های زندگی و خیلی چیزهای دیگه.

نکته اول این است که انرژی درونی ما نباید منفی باشد. انرژی منفی، فرکانس منفی تولید می کند. انرژی منفی ارتعاش منفی دارد. نتیجه فرکانس و ارتعاش منفی جذب اتفاق های منفی در زندگی است. پس اینکه در زندگی خود شاهد اتفاق های منفی هستیم نتیجه انرژی، احساس و ارتعاش منفی ماست. پس نه تنها باید انرژی منفی خود را پاکسازی کنیم بلکه باید انرژی و احساس مثبت خود را نیز تقویت کنیم.

نکته دوم: اولین گام برای استفاده از قانون جاذبه و رسیدن به خواسته های خود، پاکسازی انرژی و ارتعاش منفی هست. پاکسازی گام اول است. تا زمانی که فرکانس منفی داشته باشید، با تمرکز گرفتن روی خواسته ها به آنها دست پیدا نمی کنید و حتی از آنها دور می شوید. طبق تعریف قانون جذب، گفتم که قانون جذب یعنی رسیدن به خواسته ها به وسیله انرژی و احساس درونی. طبیعتا برای اینکه این قدرت در درون ما افزایش پیدا کند باید پاکسازی کنیم.

نکته سوم: باید خصوصیاتی در وجود ما پررنگ و عمیق شود تا فرکانس و انرژی ما قدرت پیدا کند. نتیجه می گیریم که با تصور خواسته ها و تصویر سازی آنها نمی توانیم خواسته هایمان را جذب کنیم، مگر اینکه خصوصیاتی در اعماق وجود ما تقویت شده باشد تا تصویر سازی ما نتیجه بخش باشد.

مثال ساده ای که می توانم بزنم این است که ذهن خود را مانند یک خودرویی در نظر بگیرید که برای روشن شدن آن نیاز به سوخت دارد. اگر این خودرو از هر نظر خوب و عالی باشد اما سوخت نداشته باشد هرگز روشن نمی شود و حرکت نمی کند.

تصویری که شما از خواسته خود ترسیم می کنید توسط ذهن شما انجام می شود و ذهن شما باید انرژی مثبت و فرکانس مثبت را داشته باشد تا تصویر سازی اثر کند.

نکته چهارم: زمان رسیدن به خواسته مشخص نیست اما اگر با قانون جذب به درستی کار کنید و اصول آن را رعایت کنید از بهترین راه و سریع ترین راه به آن دست پیدا می کنید. همه ما یکجور تربیت نشده ایم. ذهن همه ما یکسان نیست و توسط عوامل مختلف در شرایط مختلف، برنامه ریزی های مختلفی دارد. باورها، دیدگاه ها، نقطه نظرها و خیلی مسائل دیگه در وجود ما متفاوت است. طبیعتا تصور ما از رسیدن و جذب خواسته ها متفاوت است. زمانی که شروع به پاکسازی درون می کنید و اصول قانون جذب را رعایت می کنید، جریانی از انرژی و احساس مثبت شما را فرا می گیرد و کلیه تفکرات محدود کننده و نادرست را تحت تاثیر خودش قرار می دهد. در نتیجه تصوری که شما امروز نسبت به رسیدن به خواسته خود دارید با تصوری که انرژی و قدرت خود را افزایش داده اید بسیار متفاوت است. ممکن است امروز دستیابی به خواسته خود را ناممکن بدانید یا زمان زیادی برای آن در نظر بگیرید اما با پاکسازی و باز شدن مسیرهای جدید برای رسیدن به خواسته خود این تصور غلط از کار در بیاید و باوری جدید نسبت به دستیابی خواسته خود پیدا کنید.

فعلا به همین چهار نکته بسنده می کنم و مطلب را سنگین تر نمی کنم. شما بر اساس انرژی و احساس درونی خود ارتعاش ایجاد می کنید و مسیرهای رسیدن به خواسته خود را پیدا کرده و در آن قرار می گیرید.

کدام روش آموزش قانون جذب مفید است؟

اما در مورد دوره ها و مطالب آموزشی که دسته بندی آن را خدمت شما توضیح دادم، پر واضح است که هر کدام از آنها تا حدودی و در جهاتی راه گشای ما هستند. از آموزش های دینی گرفته تا تکنیک های پیشرفته امروزی. می بایست برای یادگیری قانون جذب و بکار گیری آن، از روش و مسیری استفاده کنیم که جامع باشد و بتواند آن انرژی و احساس مثبتی که مد نظر است را در ما بیدار و قدرتمند کند.

از کجا شروع کنم؟ (لینک های مفید)

چون قصد ندارم که مطلب را طولانی کنم و درباره این موضوعات توضیحات بیشتری در بخش های دیگر داده ام چند لینک مفید را خدمت شما معرفی می کنم و پیشنهاد می کنم آن مطالب را گوش کنید و مطالعه کنید. هر کدام از این مطالب مفهومی را برای شما باز می کند و اطلاعات شما را تکمیل می کند.

لینک اول: آموزش رایگان قانون جذب

لینک دوم: 6 خصوصیت مهم درباره تمرین های قانون جذب که باید بدانید

لینک سوم: شرکت در دوره پاکسازی دوره آموزشی “آکادمی فرکانس و جذب”

بهترین ها را برای شما آرزومندم و ممنون که تا انتهای این فایل آموزشی همراه من بودید.

9 دیدگاه دربارهٔ «قانون جذب چیست ؟ (توضیحات کامل)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا